Сладолед Парфе, ни 3 минути работа – многу брзо и едноставно
      Потребни состојки за темен крем:   10 петит кекси Крем од чоколадо 200 мл слатка павлака 220 г чоколадо црно за глазура 20 г путер 1 полна лажица маскарпоне или елла сирење (може било кој кремав несолен и неутрален)   Потребни состојки за бел крем:   200 мл слатка павлака 220 г бело чоколадо за глазура 20 г путер 5 полни лажици маскарпоне или било кое несолено, неутрално кремаво сирење ВИДЕО:
Што да се пие оваа недела: Црвен напиток кој го топи целулитот
Во истражуавњето спроведено во 2014 година учествувале 19 жени на возраст помеѓу 25 и 48 години и во текот на 90 дена секојдневно консумирале по 100 мл сок од аронија. Резултатите покажале дека веќе после 45 дена кај испитаниците дошло до видливо намалување на целулитот што аронијата ја прави идеален напиток за слабеење и детоксикација.   Научниците откриле уште еден интересен факт ...
Како да ги сварите најубавите шпагети
Дали сакате на најдрагите да им послужите совршено сварени шпагети со прекрасен вкус? Еве неколку совети со чија помош шпагетите ќе ги сварите на најдобриот можен начин.   Во поголем сад зовријте вода која претходно сте ја посолиле, бидејќи кога тестенините се готват во солена вода тие имаат подобар вкус.   Додадете моркови и гответе со непрестајно мешање за да спречите лепење на дното ...
Испазнете ги цревата од токсини со само 1 лажица од овој сируп
Нашите црева се од особено значење и затоа е потребно повремено да се грижиме за нивно добро и квалитетно чистење од екскрементните остатоци. Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој се покажал како многу ефикасен.   ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:   5 шолји вода 100 г сливи без семка 100 г урми без семка   ПОСТАПКА:   Во зовриена вода ставете го сувото овошје. Оставете ...
Не им верувајте на женските солзи - еве зошто
Нема ништо потрогателно од жена која плаче. Кога ќе видите некоја дама како плаче, особено ако сте маж, веднаш чувствувате емпатија кон таа жена, а вашето срце е како прободено со нож. Буквално чувствувате физичка болка и подготвени сте да го пронајдете и казните виновникот кој ги предизвикал женските солзи. Жените, сепак, се повеќе почнуваат да ги злоупотребуваат овие машки емоции, почнувајќи ...
Природно и спасува животи - сода и лимон се комбинација која подига на нозе!
Постојат бројни истражувања за тоа дека сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото.   Лимонот е докажано анти-канцероген. Се тврди дека има силен ефект против цисти и тумори, подеднакво! Д-лимонен и сродните терпени (органски соединенија) покажале дека имаат значајна корист во истражувањата направени врз животни, против широк спектар на различни видови канцер.   И лимонот и содата имаат влијание врз спречувањето ...
Она не е божица, Она е нешто попрекрасно и позначајно за нас - Она е Богородица!Прашање до Експерти
 

loading...
ПРЕПОРАЧУВА
Бесплатни
совети и факти
направена според
крвната група

Facebook